Ana içeriğe atla

Şile’deki Saklı Güzellik

İstanbul’un Şile ilçesi Karamandere köyünde bulunan Şile Saklıgöl doğal güzellikleri ile İstanbulluları adeta büyülüyor. Saklıgöl özellikle son zamnlarda hafta sonları ziyaretçi akınına uğruyor. Saklıgöl de yediden yetmişe her yaştan gelen ziyaretçiler çeşitli aktiviteler ile hafta sonları bütün haftanın stresini atıyor.
Şile Saklıgöl İstanbul’a çok yakın o yüzden günübirlik olarak çok fazla ziyaret alıyor. Hem toplu taşıma araçları ile hem de özel aracınız ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
uzungol-logoŞile saklıgöle nasıl gidilir? Sorusuna yanıt verecek olursak İstanbul’un hemen her yerinden Şile otobüsleri kalkmaktadır. Özellikle Eminönüne geldikten sonra kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Şile saklıgölde aile boyu restoranlarda ve piknik alanalrında yemek yiyebilir veya kendi mangalızı yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, atv ve bisiklet turları gibi çeşitli eğlenceli aktivileter yapabilirsiniz. Bunun yanında köyde yetiştirilen organik ürünlerden satın alabilirisiniz. Hem sebze ve meyve alma şansınız var hem de doğal ekmek ve süt ürünleri alabilirsiniz. Özellikle hafta sonları olmak üzere hafta içi de günübirlik olarak şehrin sıkıntısından ve stresinden kaçıp kafanızı dinleyebileceğiniz yerlerin arasında şile saklıgölü sizlere öneriyorum mutlaka ziyaret ediniz. Saklıgöl de köy turu attıktan sonra yakın çevrede buluna diğer doğa harikası köyleri de gezebilirsiniz. Buraya giderken fotoğraf makinenizi yanınızda almayı unutmayınız. Şile saklıgöl insanları oldukça sıcak kanlı ve sevecen olduğundan dolayı hiç yabancılık çekmeyeceksiniz. Yolda giderken manda sürüleri ile karşılaşabilirsiniz onlardan korkmanıza gerek yok tamamen zararsız hayvanlardır.
Evet değerli arkadaşlar sizlere İstanbul’un en güzel yerlerinden olan Şile saklıgöl hakkında bilgi vermeye çalıştım. Stresinizi doğal ortama bırakıp mutlu bir hafta başı yaşamak isterseniz tavsiyelerime uymanızı sizlere öneririm. İstanbul da bulunan diğer doğal güzellikler ile ilgili merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için web adresimizi ziyaret etmenizi öneriyorum. Herkese iyi eğlenceler dilerim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…