Ana içeriğe atla

Sanallaştırma Konsolidasyonu

Evet, projeniz nihayet şekillendi ve proseslerinizi artık bir sanallaştırma platformunda devreye almak istiyorsunuz. Alt yapınıza karar verdiniz ancak konsolidasyonu ve cloud mimarisini nasıl yöneteceğinizden pek de emin değilsiniz. Evet, konumuz tam olarak bu. Komplike bir sanallaştırma ağı nasıl yönetilir, nasıl yönetilmelidir, hangi araçlar ve alternatifler sizin için idealdir, sırayla yanıtlıyoruz.
Öncelikle hemen belirtelim, sanallaştırma yapısı için Hyper-V kullanıyorsanız konsolidasyon tarafında istifade edebileceğiniz tek kaynak Hyper-V yönetim ekranı olacaktır. Daha komplike ve kurumsal bir konsolidasyon çözümüne sahip olmanız pek mümkün görünmüyor. Evet, bu alanda bir takım çalışmalar yapılmış ve kısmen başarılar elde edilmişse de henüz server alt yapınızı tümüyle bu sisteme entegre edebileceğiniz kadar güvenmemenizi tavsiye ederiz. Zira halen geliştirme aşamasında ve stabil hale kavuşmamış bu alternatifler kriz durumunda başlı başına bir stres sebebi olabilir.

Eğer VmWare kullanıyorsanız elbette ürününüz ile birlikte pek çok konsolidasyon aracına sahip olabilirsiniz. Eğer bir sunucu kiralama hizmeti almış ve tek bir fiziksel sunucu üzerinde sanallaştırma mimarisi inşa etmeyi düşünüyorsanız ihtiyacınız olan tek şey ESXI arayüzü olacaktır. Bu arayüz üzerinden sanal serverlarınızı kolayca yönetebilir, hızlı kurulum seçenekleriyle vakit kazanabilirsiniz. Eğer VmWare kullanıyor ve birden çok sunucuyla Cluster yapısı inşa etmeyi düşünüyorsanız vSpare ve vCloud gibi araçları da kullanmanız gerekecektir. Bu araçlar depolama kaynaklarınızın verimliliğini dengelemeniz ve clusterlar arası canlı replikasyonlar için kullanmaya mecbur olduğunuz arayüzleri sağlayacaktır.
Eğer vmWare ya da HyperV değil doğrudan KVM kullanmayı düşünüyorsanız hem daha çok alternatif hem de daha düşük maliyetlerle hatta ücretsiz olarak pek çok gereçten istifade edebiliyor olacaksınız. Hemen hatırlatalım KVM açık kaynak kodlu geliştirilen bir sistemdir ve temel sistem kaynakları diğer sanallaştırma teknolojilerinin sunduğu hemen her imkanı sağlamakla birlikte bu işlemler için sizden kişisel yada ticari olarak kullanmanıza bakmaksızın ücret talep etmeyeceklerdir. Ancak yönetimi kolaylaştırmak ve süreci hızlandırmak için sunulan bazı gereçler mütevazi ücretler talep edebilirler.
Evet, kısaca özetlemeye çalıştık. Elbette oldukça detaylı bir konu, ancak bu konuda işin uzmanları bilgilerini paylaşmaktan çekinmiyorlar. Hem sanallaştırma çözümleri ile ilgili paylaşımları takip edebileceğiniz bir kaynak blog hem de sunucu barındırma hizmeti sunan bir firmayı paylaşarak yazımızı sonlandıralım.
Sanallaştırması bol, kazanımı gerçek projeler geliştirebilmeniz ümidiyle.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…