Ana içeriğe atla

ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti

          Kişisel veri ve bilgi güvenliğini koruma adına oluşturulan ve Uluslar arası  Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından standardizasyonu sağlanan ISO 27001, (Bilgi güvenliği yönetimi sistemi), kurum ve kuruluşlara, bilgi güvenliği kapsamında avantajlar sağlamaktadır. Finans, sağlık, eğitim, yapı ve imar işleri gibi sektörlerde ve Bilgi teknolojilerinde bu standartların yakalanması, kurumsallaşma adına önemli bir değerdir.
ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti, genel itibari ile ISO 27001 standartlarının sürdürülebilirliğini, yönetimini ve akışını dizayn eder. Bu bağlamda, veri analizi, koordinasyonu, risk yönetimi, planlama ve projelendirme gibi temel kavramların yanı sıra, otomasyon araç gereçlerinin entegrasyonu ve raporlanması da danışmanlık hizmeti aracılığı ile, kurum ve taşeron şirketlere sağlanmaktadır.
Bilindiği gibi, ISO standartları, teknoloji ve günümüz şartlarına göre her geçen gün değişmekte ve gelişmektedir. ISO 27001 bilgi güvenliği yönetimi sistemi Ekim 2013’te yeni bir sertifikasyon ile IS0/IEC 27001 ile karşımıza çıkmaktadır. Pratikte pek bir farkı olmasa da IEC, aynı zamanda, uluslar arası standartların sağlanması adına bir denetleme mekanizmasını da hayata geçirmektedir. Bu sayede, taşeron firmalar, bilgi ve veri paylaşımı isteğinde bulunması durumunda, denetçi firma/şahıs, bu durumu bildirebilir ve taşeron şirket sorumluluğu da böylelikle arttırılmış olur. Özellikle, ülkemizde, GSM operatörleri bu alana yönelim göstermiş ve önemli alt yapı yatırımları yapmıştır. ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti ile sizler de ISO 27001 ile ilgili tüm teknik detayları yerinde inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…