Ana içeriğe atla

Mouse İçin Kullanışlı Ücretsiz Yazılımlar

Bilgisayarlarda ister internet ister donanımlar olsun, hemen hemen birçok parçası için hayatı kolaylaştıracak yazılımlar vardır. Mouse yani bildiğimiz ismiyle Fare için de işe yarayan bazı yazılımlar bizleri eski tip mouseların yaşadığı sıkıntılardan kurtarıyor. Üstelik bu tip yararlı yazılımlar sayesinde farenizi değiştirmek zorunda da değilsiniz. Bu yazılımlarla elde edilen yeni kullanım alanlarından faydalanmak için sıradan, eski bir fare de iş görebiliyor.
  •          IOGraph (http://iographica.com)

  • Fare için en gösterişli yazılımlardan biridir. Bu yazılım farenizi geliştirmek adına çalışmaz. Bu yazılım sayesinde sanatsal dokunuşlar yaratırsınız. Örneğin programı çalıştırdığınızda bu yazılım farenizle tüm gün yaptığınız hareketleri takip ederek mürekkep dokunuşu tarzında grafiksel bir örnekleme çıkarır. Mürekkep damlaları tarzında oluşan bu simgeler sayesinde ortaya çok farklı tarzlarda şekiller çıkabiliyor. Elbette bu yazılım işin eğlenceli kısımlarından biri.

  •          SlowMousion (mystercrowley.com/slowmousion.php)

  • Ücretsiz olarak kullanabilen SlowMousion yazılımı farenizin duyarlılığı ile ilgili. Bu program sayesinde farenizin duyarlılığını hızla artırıp indirerek üzerinde ince çalışmanız gereken işler; örneğin bir photoshop için son rötüşlarınızı ayarlayabilirsiniz.

  •          HeadMouse2 (http://robotica.udl.cat/)

  • Bu yazılım belki de en enteresan yazılımlardan biri. Program çalışmaya başladığı andan itibaren webcam’iniz bir fareye dönüşüyor. Nasıl mı? 640×480 çözünürlüğünde çalışan bu uygulama, fare imlecinizi kafanızı hareket ettirerek yönlendirebilmenizi sağlıyor. Üstelik çeşitli yüz eylemleriniz sayesinde de farenize komut verebiliyorsunuz. Örneğin gözlerinizi sıkıca kırptığınızda fareniz tıklama işlemini gerçekleştiriyor ya da tek gözünüzle sağ tıklama yapabiliyorsunuz. HeadMouse 2 sadece XP ve Vista’da çalışıyor


Mouse İçin Kullanışlı Ücretsiz Yazılımlar

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…