Ana içeriğe atla

LCD Ekranlara Dikkat Etmek Gerekir

Elbette farklı türleri olsa da, bildiğimiz anlamda bilgisayarlar, hayatlarına ilk olarak kocaman, oda kadar aletler olarak başladılar. Ardından hayatımıza masa üstüne uyumlu olarak girdiler. O dönemde bile müthiş bir olaydı bu. Ve dizüstü versiyonlar geldi. Bilgisayarlar artık her yere kolayca taşınabilir hale geldi. Son olarak şimdi akıllı cep telefonları bile bir bilgisayara dönüştü. O koca dev aletler cebimize sığacak boyuta geldi. Elbette bilgisayarların ekran teknolojileri de bu dönüşümden nasibini aldı. Bugün en sık kullanılan LCD ekranlar yani Türkçe kelime anlamıyla Sıvı Kristal görüntüler 1,500,000 pikselin oluşumu ile görüntü sağlamaktadır. Herbir pikselin kendine ait transistör kombinasyonu bulunur.


LCD ekranlardaki pikseller birbirleriyle bağlantılı olarak çalışırlar. Yani her piksel bir diğerini etkiler. Bunun sonucu olarakta, ekranın eğer bir kısmı zarar görürse, büyük bir bölümünde kalıcı siyah görüntü oluşur. Siyah görüntü, kırılan ekranlar gibi tamir edilemez ve değiştirilmesi gerekir.


LCD ekranda fiziksel hasar, üzerine baskı yapmakla, düşürmekle, bir kalem ya da bir sivri cisim batırmakla oluşur. Bu nedenle bu tip ekranlı bilgisayarlar kullanırken mutlaka dikkatli olmak gerekir. Bilgisayarın yanında sıvı içecekler bulundurmamak, mutlaka taşırken bir kılıf kullanmak ve hatta kullandığımız kılıf ya da çantaların içerisine bilgisayar dışında hiçbir şey koymamak gerekir.


Bu hassas ekranların temizliğini yaparken de gözlük bezleri veya amerikan bezi dediğimiz parlak micro kumaşlar yeterli olacaktır. Yağ veya kir işaretleri olsa bile dizüstü bilgisayarınızı rahatça temizleyebilirsiniz.


 LCD Ekranlara Dikkat Etmek Gerekir

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…