Ana içeriğe atla

Botnet Nedir? Botnet Yapımı ve Botnet Saldırısı

Botnet, tüm web sitesi sahiplerinin ve yayıncılarının kolaylıkla uğrayabileceği ve sonucunda büyük veri kaybı yaşayabileceği saldırı türlerinden biri olarak tanımlanır. Botnet‘in bir web servisine yani bir host veya sunucuya atılması için öncelikle kuvvetli bir bot ağı kurulması gerekmektedir. Sadece birkaç bilgisayar sayesinde dahi botnet saldırısı yapılabileceği gibi milyonlarca bilgisayarın dahil edildiği botnet saldırıları da pek çok kez görülmüştür.


  Botnet Yapımı


Botnet ağının meydana getirilmesinin birçok farklı yolu vardır. Bunlar arasından en bilineniyse bir bulaşıcı bilgisayar virüsü aracılığıyla tüm bilgisayarlara ulaşmak ve bu zararlı böcek yazılım sayesinde bilgisayarları botnet ağına dahil etmektir. Botnet ağına dahil olan bilgisayarların tümü bu zararlı yazılım aracılığıyla tek bir ana bilgisayardan komut beklerler. Verilen komutla birlikte de içerisinde bulunan tüm bilgisayarlar aynı anda aynı işlemi gerçekleştirirler. Böylece ortaya botnet saldırısı dediğimiz durum çıkar.


  Botnet Saldırısı


Botnet saldırısı meydana getirmenin birçok farklı yolu bulunabilir. Örneğin yaygın olarak bilinen yöntemlerden biri botnet ağı içerisindeki tüm bilgisayarların saniyelik zaman süreleri içerisinde bir web sitesine giriş yapması ve çıkış yapması şekilde gerçekleşir. Çok fazla sayıda kullanıcı sürekli bir web sitesine giriş ve çıkış yaptığında haliyle sunucu çok fazla isteğe yanıt vermek zorunda kalır ve bir süre sonra hizmet bandı dolduğu için web sitesi kapanabilir.


Botnet saldırıları formlar üzerinden de gerçekleştirilebilir. Böylece hem veritabanı üzerinde muazzam bir karmaşa meydana getirilebilir hem de aynı zamanda sunucuyu daha çok yorarak sunucunun kısa sürede devre dışı kalması sağlanabilir.


Botnet saldırıları ciddiye alınması gereken saldırılardır ve bu saldırıları yapan kişileri ulaşılması sanıldığı kadar zor değildir. Siz de bu senaryonun içerisinde yer alan bot’lardan biri olabilir ve hatta saldırılar gerçekleştiriyor olabilirsiniz. Bu riskten kendinizi uzakta tutmak için daima internet virüslerinden sizi koruyacak virüs programları kullanın ve korsan yazılım ile materyallerden olabildiğince uzak durun.Botnet Nedir? Botnet Yapımı ve Botnet Saldırısı

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

İstanbul Masaj Mutlu Son

Günümüzde pek ayrılmaz hale geldiyse bile İstanbul’un Avrupa Yakası iş, Anadolu Yakası yerleşme alanı olarak bilinirdi. Ümraniye İlçesi de Anadolu yakasında yer alan büyük bir yerleşme bölgesi olarak gelişti. Nüfusun kalabalıklaştığı her yerde ihtiyaçları karşılamak için hizmet sektörü gelişir. İstanbul Masaj Mutlu Son da bu gelişen hizmet sektörü içinde, Ümraniye’nin Altınşehir Mahallesinde çalışıyor. Fakat sadece adını aldığı Altınşehir taraflarına hizmet vermiyor. Kaliteli hizmet anlayışı, güler yüzlü ve usta çalışanları ile pek çok yerde tanındı ve güvenildi. Masajın ellerle yapılan bir dokunma tedavisi olduğu gerçeği Ümraniye Masaj Salonu tarafından ispatlanıyor. Günün her saati uğrayabilir, istediğiniz masaj çeşidi ile yorgunluklarınızı geçirebilirsiniz. Site: http://istanbuldamasajsalonlari.com

Kına Gecesi Saç Modelleri

Her genç kızın nişanından sonraki ilk heyecanı kına gecesidir. Heyecanla yaklaşan kına gecesi hazırlıklarının yanında saç modelinin seçilmesi de oldukça zordur. Saç modelleri giyilen abiye veya bindallıya göre seçilmelidir. Sırt dekolteli bir elbisede saçları salmak pek hoş durmayabilir.
Bu tarz abiyelerde dağınık topuzlar, kabarık saçlar kullanılmalıdır. Tabii her senenin modasını da göz önünde bulundurulmalıyız. Prenses model bindallılara şüphesiz en çok uyan su dalgası saçlardır. Böyle özel günlerde saç, kıyafet ve makyaj bir bütün olmalıdır ki konuklar gözünü sizden alamasın.Kına Gecesi Saç Modelleri kadar saç renginiz de önemlidir. Öncelikle size en çok yakışan, teninize en uygun olan saç rengini seçmelisiniz daha sonra saç modelinize karar vermelisiniz. Kına esnasında saç modelinizi değiştirme imkânınız olmadığı için öyle bir model seçmelisiniz ki hem kına gecelerinin olmazsa olmazı yöresel kıyafetinize hem de ondan önce giyeceğiniz abiyenizle uyumlu olsun.
Saçınızda büyük süslü t…

Deprem Çantası Önemi Nedir, Neden Gereklidir?

Deprem Çantası İçinde Olması Gerekenler Nelerdir? Deprem çantası; olası bir depremden sonra insanların hayatlarına devam edebilmeleri ve çevre ile iletişimde kalabilmeleri için gerekli eşya ve malzemelerin bulunduğu bir çantadır… Bilindiği gibi ülkemiz dünyanın en etkin deprem kuşakları arasında yer almaktadır. Bu nedenden dolayı deprem ile ilgili olarak bir takım hazırlıklar yapmamız bizler için zorunlu olmaktadır. Bu hazırlık sürecinin en basiti ve hayati öneme sahip olanı deprem çantası hazırlamaktır. Deprem çantası önemi nedir? Sorusuna verilebilecek en güzel yanıt hayatı öneme sahip olduğudur. Özel bir deprem çantasına gerek kalmadan kullanılmayan sırt çantasının dahi bir deprem çantası olarak kullanılabileceğini belirtmek isteriz. Deprem çantası neden gereklidir? Sorusu ise önemi ile aynı cevaba yani hayatımızı sürdürmemiz için gereklidir. Bilindiği gibi deprem sonrasında geçirilen ilk 72 saat afetzedelerin yaşamlarını sürdürebilmesi için oldukça kritik bir öneme sahiptir. Bu yüzde…